Wiadomości

Wioząc dziecko, doprowadził do kolizji, po której uciekł...

Data publikacji 19.01.2023

Policjanci z Częstochowy zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który wcześniej doprowadził do kolizji z dwoma innymi samochodami i zbiegł z miejsca zdarzenia. Autem podróżowało z nim jego 7-letnie dziecko i 30-letnia znajoma, z którą wcześniej pił. 29-letni częstochowianin posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu.

W ubiegły weekend policjanci z Częstochowy otrzymali zgłoszenie o fiacie, którego kierowca doprowadził do kolizji z 2 osobówkami na ulicy Wręczyckiej, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Jak się później okazało, mężczyzna ruszył w niebezpieczny rajd ulicami Lisińca, gdy zauważył na drodze skodę, kierowaną przez jego byłą partnerkę. Zaczął wtedy gwałtownie przyspieszać i wyprzedzać innych, by dogonić pojazd i zajechać mu drogę.

W toku podjętych działań policjanci ustalili, że 29-letni mieszkaniec Częstochowy wsiadł za kierownicę fiata, pomimo obowiązującego go sądowego zakazu. Na domiar złego podróżował ze swoim 7-letnim dzieckiem i 30-letnią znajomą, z którą tego dnia pił alkohol.

Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez częstochowskich stróżów prawa kilka godzin później w powiecie kłobuckim. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty: sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym pod wpływem alkoholu, złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i kierowania gróźb karalnych wobec kierującej skodą. 

Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, 29-latek na 3 miesiące trafił do tymczasowego aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony