Wiadomości

Z dzielnicowymi o bezpiecznych feriach…

Data publikacji 16.01.2023

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Częstochowie odwiedzili najmłodszych uczniów i przedszkolaków z placówek na Stradomiu, by porozmawiać o bezpiecznym zimowym wypoczynku. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę i dlaczego nie należy ufać nieznajomym. Wszystko po to, by te ferie dla każdego miały szczęśliwy i bezpieczny przebieg.

Policjanci z Częstochowy prowadzą działania „Bezpieczne ferie 2023”. Mundurowi przed ich rozpoczęciem odwiedzali uczniów szkół oraz dzieci z przedszkoli na terenie miasta i powiatu, by zadbać o ich bezpieczny wypoczynek.
W ubiegły czwartek dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Częstochowie – asp. szt. Przemysław Dominowski i asp. Jarosław Ptak spotkali się z przedszkolakami „Małego Bambino” oraz szkoły nr 21 na Stradomiu i przekazali im garść przydatnych informacji o tym, jak bezpiecznie poruszać się drogą, jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi oraz jak się zachować w sytuacji zagubienia się. Z uczniami policjanci rozmawiali również o bezpieczeństwie w sieci.
Przypominamy, że bezpieczeństwo naszych dzieci w głównej mierze zależy od ich opiekunów i rodziców, dlatego czas wolny od szkoły to czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach i sposobie spędzania wolnego czasu. Razem zadbajmy o szczęśliwe i radosne ferie naszych pociech.

  • na zdjęciu policjanci podczas przeprowadzanej prelekcji wśród przedszkolaków
  • na zdjęciu policjanci podczas przeprowadzanej prelekcji wśród przedszkolaków
  • na zdjęciu policjanci podczas przeprowadzanej prelekcji wśród przedszkolaków
Powrót na górę strony