Wiadomości

Bezpiecznie na ferie zimowe - wykaz miejsc kontroli autokarów

Data publikacji 11.01.2023

Prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, ich opiekunów i rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem, o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów.

W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym sprawdzeniem, czy środek transportu jest sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, warto zgłosić to z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wcześniejsza informacja o kontroli autokarów pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby dla policjantów, co usprawni wykonanie tych czynności. Informacje takie można przekazywać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie telefonicznie na numery telefonów: 47 85 812 55, 47 85 812 66 i 47 85 812 90.

Warto zapoznać się z wykazem miejsc kontroli autokarów na terenie województwa śląskiego. W Częstochowie miejscem wyznaczonym do kontroli jest parking na Rynku Wieluńskim.

Sprawdzenia autobusów w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach będą również wykonywane na trasie ich przejazdu.

Kontrole autokarów przewożących dzieci na wypoczynek przeprowadzają na terenie Częstochowy i powiatu także funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

Tryb zgłaszania kontroli autokaru do ITD.

 

Powrót na górę strony