Wiadomości

Policjanci z „jedynki” w ciągu 2 dni zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 15.11.2022

Częstochowska policja codziennie zatrzymuje sprawców przestępstw narkotykowych, zabezpieczając znaczne ilości środków odurzających. Wszystko po to, by nie trafiły one na częstochowski rynek. W ubiegłym tygodniu mundurowi z komisariatu 1 zatrzymali 2 mężczyzn i zabezpieczyli łącznie ponad 400 działek dilerskich narkotyków. Decyzją prokuratora mężczyźni w wieku 28 i 30 lat zostali objęci policyjnym, dozorem. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z prewencji podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych zwracają uwagę na osoby, które na terenie miasta i powiatu mogą wprowadzać do obrotu nielegalne substancje.

W ubiegłym tygodniu operacyjni z „jedynki” uzyskali informację, że mieszkaniec Częstochowy ma posiadać znaczną ilość narkotyków, którą chce wprowadzić na rynek. 10 listopada potwierdzili swoje ustalenia. W miejscu zamieszkania 28-latka, na terenie Częstochowy, kryminalni znaleźli ponad 300 działek dilerskich metamfetaminy, 19 tabletek ekstazy, prawie 10 działek marihuany oraz wagę i prawie 500 sztuk woreczków foliowych. 28-latek usłyszał już zarzut i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

2 dni później patrol policjantów z komisariatu 1 w centrum miasta wylegitymował młodego mężczyznę, którego zachowanie wskazywało, że może posiadać przy sobie środki odurzające. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. 30-letni mieszkaniec Dąbrowy Zielonej miał przy sobie prawie 100 działek dilerskich białego proszku i działkę zielonego suszu. Wstępne badania przeprowadzone na zabezpieczonych próbkach wykazały, że to substancje zabronione – amfetamina i marihuana. 30-latek również został objęty policyjnym dozorem.

Art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  • woreczek z białym proszkiem na teczce z napisem akta dochodzenia/śledztwa
  • zielony susz w woreczku foliowym - zbliżenie na zawartość
  • różowe tabletki ekstazy w kształcie ciężarówki zamknięte w woreczku foliowym
Powrót na górę strony