Wiadomości

Przed nami 1 listopada – zróbmy wszystko, by bezpiecznie dotrzeć do celu

Data publikacji 26.10.2022

Od piątku na naszych drogach pojawi się więcej patroli ruchu drogowego. Jak co roku częstochowska policja zadba o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie w naszym mieście i na terenie powiatu. Apelujemy o rozsądek na drodze i ostrożność.

Zbliżający się weekend dla policjantów z Częstochowy będzie pracowity. Patrole policyjne będą dbały o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, którzy w tych dniach będą odwiedzali groby swoich bliskich. W dniach od piątku do wtorku z powodu wzmożonego ruchu na drogach i zmiany jego organizacji w okolicach nekropolii powinniśmy zachować szczególną ostrożność.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały we wtorek, 1 listopada 2022 roku od godziny 6.00 do godziny 21.00.

Dodatkowo:

 • ruch jednokierunkowy na odcinku Promenady imienia Czesława Niemena od ulicy Rolniczej do ulicy Brzeźnickiej (cmentarz „Kule”) będzie obowiązywał od piątku 28 października 2022 roku od godz. 08:00 do wtorku 1 listopada 2022 rokudo godziny 20:00;
 • ruch jednokierunkowy na ulicy Rolniczej będzie obowiązywał od poniedziałku 31 października 2022 roku od godz. 14:00 do wtorku 1 listopada 2022 roku do godziny 20:00;
 • w rejonie cmentarza przy ulicy Zbawiciela zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od poniedziałku 31 października 2022 roku od godz. 06:00 do wtorku 1 listopada 2022 roku do godz. 20:00;
 • w rejonie cmentarza przy ulicy Białostockiej zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od poniedziałku 31 października 2022 roku od godz.12:00 do wtorku 1 listopada 2022 roku do godz. 20:00.

Cmentarz przy ulicy Świętego Rocha

 • Wyłączony z ruchu kołowego będzie odcinek ulicy świętej Jadwigi (z wyjątkiem pojazdów MPK i TAXI) od ulicy świętego Rocha do ulicy Kubiny. Od strony południowej do cmentarza można będzie dojechać ulicami świętej Jadwigi oraz jednokierunkowo ulicami Wyszyńskiego, Ewy,  Kubiny. Powrót ulicą świętej Jadwigi.
 • Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie na ulicy Sikorskiego – wjazd od ulicy świętego Krzysztofa, wyjazd na ulicę Bialską.
 • Przełożenie ruchu tranzytowego – droga DK-46 ( wyłączona z ruchu ulica świętej Jadwigi), z kierunku od Opola ruch będzie się odbywał ulicami: świętej Barbary, świętego Augustyna, Pułaskiego, księdza Jerzego Popiełuszki, Jana Pawła II. W kierunku do Opola od Warszawy ruch będzie się odbywał ulicami Jana Pawła II, księdza Jerzego Popiełuszki, świętego Kazimierza i świętej Barbary. Na kierunku z Kłobucka do Opola ruch będzie się odbywał ulicami: świętego Rocha, Okulickiego, Szajnowicza -  Iwanowa, księdza Jerzego Popiełuszki,  świętego Kazimierza i świętej Barbary.
 •  Parkowanie czasowo będzie możliwe na ulicy świętego Krzysztofa, na ulicy świętej Jadwigi między ulicą Kubiny i ulicą Wyszyńskiego i na istniejących w tym rejonie parkingach.

Cmentarz „Kule”
ulice:  Rolnicza i Fieldorfa–„Nila”

 • Wyłączone z ruchu kołowego (z wyjątkiem pojazdów MPK i TAXI) będą odcinki: ulicy Dekabrystów od ulicy Rolniczej do ulicy Cmentarnej, Wały Dwernickiego od ulicy Cmentarnej do ulicy Fieldorfa – Nila, ulica Cmentarna od ulicy Tartakowej do bramy cmentarza.
 •  Ruch jednokierunkowy prowadzony będzie ulicą Rolniczą począwszy od ulicy Dekabrystów, dalej Promenadą Niemena, skąd będzie można wyjechać w lewo ulicą Brzeźnicką do ulicy Dekabrystów lub w prawo ulicą Wańkowicza do alei Wyzwolenia
 • Parkować będzie można na istniejących parkingach oraz dodatkowo na ulicy Fieldorfa – Nila na odcinku od Promenady do przystanku MPK przy wejściu na teren cmentarza

Cmentarz „Błeszno”

 • Ulica Palmowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego.
 •  Przewiduje się ruch jednokierunkowy na ulicy Bohaterów Katynia od skrzyżowania z ulicą Limbową do skrzyżowania z ulicą Bienia. Ponadto ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie na ulicy Osikowej  (wjazd) oraz ulicy Limbowej (wyjazd).
 • Parkować będzie można na istniejących parkingach oraz dodatkowo na ulicy Bohaterów Katynia, gdzie czasowo nie będą dostępne pasy dla ruchu rowerowego.

Cmentarz Komunalny - ulica Radomska

Zmiany polegają na ograniczeniu  parkowania na ulicy Białostockiej po stronie wschodniej od wjazdu na drogę dojazdową do cmentarza do ulicy Radomskiej. Parkowanie będzie możliwe na wyznaczonych parkingach oraz na jezdni po wschodniej stronie cmentarza.

Cmentarz „Stradom” - ulica Piastowska

Wprowadza się ruch jednokierunkowy na odcinku ulicy Piastowskiej od skrzyżowania z ulicą Kawodrzańską (wjazd) do ulicy Przestrzennej (wyjazd) z parkowaniem po stronie południowej ulicy Piastowskiej.

Cmentarz „Łojki” - ulica Zbawiciela

Zmiany polegają na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ulicy Zbawiciela w kierunku cmentarza i parkowania po prawej (wschodniej) stronie ulicy.
 

Na ulicach miasta w otoczeniu Cmentarzy należy liczyć się ze zwiększonym natężeniem ruchu. Prosimy użytkowników dróg o ostrożność, cierpliwość i przepraszamy za przejściowe utrudnienia.


 

Powrót na górę strony