Częstochowianki wicemistrzyniami Polski w 26. Biegu o Nóż Komandosa

Data publikacji 11.10.2022

Kobieca reprezentacja Polskiej Policji na czele z dwiema policjantkami z Częstochowy stanęła na podium Mistrzostw Polski Służb Mundurowych podczas tegorocznego Biegu o Nóż Komandosa. Mł. asp. Agnieszka Czyżewska i sierż. Agnieszka Jeż, oprócz drużynowego zwycięstwa, pokonały również swoje rywalki w klasyfikacji indywidualnej. Wywalczyły łącznie 4 medale. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

8 października 2022 roku w powiecie lublinieckim odbył się 26. Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa im. gen. dyw. Włodzimierza Potasińskiego. W ramach tego wydarzenia odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Crossie. Około 700 zawodników – w tym przedstawiciele Policji, straży pożarnej, wojska, straży granicznej i innych służb wzięło udział w sportowych zmaganiach. Tylko 618 ukończyło dość wymagający bieg. Na linii startu stanęła również 3-osobowa drużyna Polskiej Policji, w skład której weszła mł. asp. Agnieszka Czyżewska z Komisariatu IV Policji w Częstochowie, sierż. Agnieszka Jeż z Komisariatu V Policji w Częstochowie i asp. szt. Monika Mrugała z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Policjantki w pełnym umundurowaniu i w trudnych warunkach przebiegły 15 kilometrów, zdobywając II miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych. Oprócz srebrnego medalu, który zawisnął na szyjach naszych dziewczyn, dodatkowo sierż. Agnieszka Jeż wróciła do domu ze złotym krążkiem, a mł. asp. Agnieszka Czyżewska z kolejnym srebrnym, zdobytymi indywidualnie w kategorii „Policja – kobiety”.

To kolejny sukces naszych policyjnych biegaczek. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy.