Wiadomości

Bezpieczny przedszkolak – bezpieczny pieszy. Policjanci z Częstochowy z prelekcją w przedszkolu

Data publikacji 21.09.2022

Częstochowska policja dba o mieszkańców i cyklicznie prowadzi działania edukacyjno – profilaktyczne celem poprawy ich bezpieczeństwa. W myśl zasady „czym skorupka za młodu nasiąknie…” mundurowi bardzo często odwiedzają najmłodszych, by uczyć ich i przypominać o zasadach bezpieczeństwa.

Policjantka z częstochowskiej drogówki wspólnie z przewodnikiem psa służbowego i czworonożnym pupilem – Kairem odwiedzili wczoraj dzieci z Miejskiego Przedszkola numer 44 w Częstochowie. Rozmawiali z najmłodszymi o tym jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, uczyli poprawnego zachowania na przejściu dla pieszych i na poboczu oraz rozmawiali o poruszaniu się rowerem czy hulajnogą w ramach akcji „Bezpieczny pieszy”.

Oto najważniejsze zasady dla naszych pociech:

  • Nigdy nie przechodź przez jezdnię na czerwonym świetle. Cierpliwie czekaj, aż zmieni się na zielone.
  • Nie wchodź na pasy bez zatrzymania i upewnienia się, że nadjeżdżające pojazdy cię dostrzegły i ustąpią ci pierwszeństwa.
  • Nie przechodź przez jezdnię między zaparkowanymi samochodami, ani nie wchodź na jezdnię zza przeszkody.
  • Przed wejściem na pasy nawiąż kontakt wzrokowy z kierowcą i gestem dłoni zasygnalizuj chęć przejścia przez jezdnię.

Mundurowi przekazali również dzieciom na co powinny zwrócić uwagę podczas zabawy na podwórku, jak się mają zachować w kontaktach z nieznajomymi i jak reagować na agresję ze strony zwierząt.
Stróże prawa przestrzegali również przedszkolaków przed zagubieniem się w większych skupiskach ludzi, informując o założeniach akcji „Mamo! Tato! Tutaj jestem!”.

Na zakończenie Kair popisał się swoimi umiejętnościami i posłusznie wykonywał polecenia swojego przewodnika, ku zadowoleniu najmłodszych.

 

  • zdjęcie grupowa policjantki z przedszkolakami - policjantka siedzi na dywanie obok grupy dzieci
  • zdjęcie grupowe - pies służbowy stoi na dwóch tylnych łapach przed grupą przedszkolaków
  • policjant z psem służbowym rozmawia z dziećmi, które siedzą przed nim na dywanie
Powrót na górę strony