Wiadomości

Policjant w czasie wolnym od służby ujął sklepowego złodzieja

Data publikacji 15.09.2022

O tym, że policjantem się jest zawsze kolejny raz udowadniają częstochowscy stróże prawa. We wtorek st.post. Dawid Ścigała z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie będąc na urlopie ujął 48-latka, który w jednym ze sklepów ukradł perfumy i alkohol. Dzięki czujności policjanta złodziej nie uniknął odpowiedzialności i został ukarany mandatem karnym.

Starszy posterunkowy Dawid Ścigała pełni służbę w częstochowskim pododdziale prewencji, gdzie na co dzień dba o ład i porządek publiczny na ulicach miasta i powiatu, podejmując szereg interwencji względem osób nieprzestrzegających przepisów prawa. We wtorek udowodnił, że nawet podczas urlopu jest czujny i reaguje na popełniane wykroczenia. Podczas robienia zakupów w jednym ze sklepów wielobranżowych w Częstochowie zauważył znanego mu z wcześniejszych kradzieży 48-latka, który chowa jakieś przedmioty do plecaka, a następnie przechodzi za linie kas nie płacąc za nie.

Policjant wybiegł za 48-latkiem ze sklepu, przedstawił się i powiadomił ochronę sklepu. Następnie razem ze sprawcą kradzieży udał się do pomieszczenia w sklepie, gdzie oczekiwał na przyjazd policjantów z „czwórki”. Jak się okazało, 48-latek w plecaku miał nie tylko skradzione wcześniej perfumy, ale również kilka butelek skradzionego alkoholu i słodycze. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

 

 

Powrót na górę strony