Wiadomości

Kryminalni zatrzymali złodzieja katalizatorów

Data publikacji 15.09.2022

Kryminalni z częstochowskiej komendy zatrzymali 27-latka, który w połowie sierpnia dokonał kradzieży 4 katalizatorów na terenie Częstochowy. Policjanci znaleźli też przy nim narkotyki. Usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci z Częstochowy prowadzą cykliczne działania, mające na celu przeciwdziałanie kradzieżom katalizatorów. Stróże prawa z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie bardzo często włączają się w te działania, próbując namierzyć przestępców, którzy na terenie miasta i powiatu dokonują tego rodzaju kradzieży. Oprócz działań podejmowanych w terenie, bardzo skrupulatnie analizują również każde zgłoszenie. Na podstawie wnikliwie przeprowadzonych ustaleń operacyjnych wpadli na trop 27-letniego mieszkańca Częstochowy, który tylko jednego dnia wyciął z 3 pojazdów katalizatory. Podczas przeszukania jego domu, oprócz skradzionego wcześniej katalizatora, policjanci znaleźli jeszcze kilkanaście działek dilerskich amfetaminy.

27-letni Częstochowianin usłyszał łącznie 5 zarzutów. Policjanci zastrzegają jednak, że to nie koniec jego problemów, bowiem wszystko wskazuje na to, że ma też na sumieniu jeszcze kilka innych kradzieży. Mężczyzna ten już wcześniej karany był za podobne przestępstwa, dlatego grozi mu teraz do 7,5 roku pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

 

 

Powrót na górę strony