Wiadomości

Częstochowska konna zabezpiecza wydarzenia na Śląsku

Data publikacji 14.09.2022

Zarówno okres wakacyjny, jak i pierwsze miesiące roku szkolnego są bardzo pracowite dla policyjnych jeźdźców z Częstochowy. Stróże prawa pilnują ładu i porządku publicznego, reagują na naruszenia prawa, patrolują ulice śląskich miast oraz zabezpieczają wydarzenia o charakterze masowym. Wszystko po to, by było bezpiecznie.

W okresie wakacyjnym częstochowski zespół konny każdego dnia patrolował miejsca wypoczynku mieszkańców na terenie Śląska. Uczestniczył również w festynach rodzinnych i odwiedzał dzieci i młodzież przebywających na koloniach. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

W ostatnim czasie natomiast zabezpieczają różnego rodzaju wydarzenia i imprezy sportowe. Dlaczego to właśnie policyjne konie bardzo dobrze sprawdzają się podczas zabezpieczeń imprez o podwyższonym ryzyku? Ponieważ oprócz tego, że wierzchowce te charakteryzują się dużym spokojem i opanowaniem, to wzbudzają respekt, a ich siłę i masę wykorzystuje się do kontroli przemieszczania się grupy osób.

Jeżeli marzysz o tym, by twoja praca nie była tylko nudnym obowiązkiem, jesteś zdolny do służby w formacjach uzbrojonych, a twoją pasją są konie, nie zwlekaj i zostań jednym z nas.

W tym roku planowane są jeszcze 2 przyjęcia kandydatów do Policji. Najbliższy termin to 19 września, kolejny 29 grudnia.

Dokumenty kandydatów przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00 w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przy ulicy Popiełuszki 5, telefon 47 85 813 41.

W celu złożenia dokumentacji należy się wcześniej skontaktować telefonicznie.

Sprawdź co trzeba zrobić, żeby zostać jednym z nas.


 

 

 

 

  • na pierwszym planie widać końskie łby, w tle policjanci w białych kaskach
  • na pierwszym planie widać końskie łby, w tle policjanci w białych kaskach
  • na pierwszym planie koński łeb, w tle brama do stadionu, na stadionie widać czerwone światło z odpalonej racy
Powrót na górę strony