Wiadomości

Safe in Poland - bezpiecznie podczas wakacji

Data publikacji 09.08.2022

Podczas wakacji policjanci z Częstochowy prowadzą wśród dzieci i młodzieży szereg działań ukierunkowanych na poprawę ich bezpieczeństwa. Przypominają o zasadach bezpiecznego zachowania w trakcie letniego wypoczynku - szczególnie o tym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i jakich zasad należy przestrzegać, by być bezpiecznym na drodze. Policjanci spotykają się również z najmłodszymi uchodźcami z Ukrainy, by umilić im czas i przybliżyć założenia kampanii Safe in Poland.

W ubiegły piątek częstochowska Policja wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywna Częstochowa zorganizowała dla dzieci z Ukrainy nietypowe spotkanie w ramach działań "Bezpieczne Wakacje". Początkowo wizyta najmłodszych miała odbyć się w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie, jednak policjanci zdecydowali, że zaproszą ich do stadniny koni, co sprawiło, że przez całe spotkanie uczestnikom nie schodził z buzi uśmiech.
Podczas spotkania dzieci poznały charakter służby policjantów pracujących na co dzień z wierzchowcami, miały możliwość zobaczyć umiejętności policyjnych jeźdźców i przede wszystkim podziwiać policyjne konie z bliska. Policjantka z ruchu drogowego przekazała uczestnikom najważniejsze informacje o tym, jak należy się zachowywać na drodze, by bezpiecznie dotrzeć do celu, a profilaktyk z prewencji oprócz sporej dawki informacji o służbie w policji, opowiedział również o przepisach, obowiązujących w naszym kraju w ramach kampanii „Safe in Poland”. Na zakończenie każdy otrzymał opaskę odblaskową i kolorowankę.

Przypominamy, że każdy, kto przebywa w Polsce ma obowiązek znać i stosować się do obowiązujących norm prawnych.

SŁUŻBY W POLSCE

W Polsce służbami ratowniczymi, a także dbającymi o bezpieczeństwo obywateli i porządek publiczny są:

  • Policja,
  • Straż Miejska,
  • Straż Pożarna,
  • Pogotowie Ratunkowe.

Jeżeli potrzebujesz pomocy od służb, zadzwoń na bezpłatny numer alarmowy 112.

Pamiętaj, że pomoc świadczona przez te służby jest nieodpłatna.

HEJT. JAK SIĘ PRZED NIM UCHRONIĆ?

Bez względu na płeć, religie, poglądy, język czy pochodzenie, każdy z nas ma prawo do naszej odmienności i jej poszanowania. Hejt to obraźliwe komunikaty kierowane przeciwko innej osobie, agresywne słowa, ale również te w postaci treści umieszczonej w Internecie. Ofiara hejtu lub jego świadkowie muszą przede wszystkim reagować!

Należy zgłosić sprawę organom ścigania.

 

 

 


 

  • zdjęcie grupowa - dzieci i policjanci pozują do zdjęcia
  • policjantki rozdają dzieciom odblaski i kolorowanki
  • grupa dzieci, w tle radiowóz policjant i 2 policjantów na koniach
Powrót na górę strony