Wiadomości

Groźny wypadek w centrum Częstochowy

Data publikacji 20.07.2022

Policjanci wyjaśniają przyczynę wypadku drogowego do którego doszło o godzinie 5.30 w Częstochowie. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulicy Obrońców Westerplatte z ulicą Kisielewskiego. Poszkodowany motorowerzysta trafił do szpitala.

Dzisiaj rano o 5.30 w Częstochowie miał miejsce wypadek. Ze wstępnych ustaleń, które na miejscu przeprowadzają policjanci częstochowskiej drogówki wynika, że 66-letni kierujący samochodem osobowym przejeżdżając przez skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ulicą Kisielewskiego motorowerzyście. Poszkodowany 51-letni mężczyzna z obrażeniami twarzy trafił do szpitala. Na miejscu trwają działania z udziałem Policji i Straży Pożarnej.

Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę! Piesi, rowerzyści i motocykliści to tak zwani niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Oznacza to, że nie są osłonięci jak kierowcy samochodów karoserią, nie mają pasów bezpieczeństwa, ani poduszek powietrznych. Pamiętajmy, że piesi, rowerzyści i motocykliści są uczestnikami ruchu - różnica polega na tym, że wobec rozpędzonych pojazdów są całkowicie bezbronni. Wypadek z ich udziałem niesie za sobą niezwykle poważne konsekwencje.

Powrót na górę strony