Wiadomości

Chcę żyć długo i szczęśliwie, więc nie biorę...

Data publikacji 17.06.2022

Częstochowska policja wspólnie z urzędem miasta i starostwem kontynuuje realizację założeń kampanii "Nie biorę! Chcę Żyć!". W ramach podjętej inicjatywy organizowane są liczne spotkania z rodzicami i nauczycielami mające na celu uświadomienie jak dużym zagrożeniem są narkotyki i uzależnienia dla młodych osób oraz przekazanie wiedzy o tym jak reagować i gdzie szukać pomocy. W lipcu zapraszają młodzież szkolną na warsztaty.

Kampania przeciwdziałania narkomani „Nie Biorę! Chcę Żyć!” skierowana jest przede wszystkim do rodziców, pedagogów i młodzieży ze szkół średnich. Zainaugurowana rok temu akcja realizowana wspólnie z Wydziałem Zdrowia Urzędu Miasta Częstochowy oraz Starostwem Powiatowym w Częstochowie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dzięki czemu możliwe jest dotarcie do większego grona odbiorców i uświadomienie młodzieży, że nie warto ryzykować swoim zdrowiem i życiem sięgając po substancje zabronione.

Tylko w ostatnim kwartale policjanci z prewencji przeszkolili w tym zakresie blisko 1000 osób. Szkolenia prowadzone z wykorzystaniem specjalnych walizek profilaktycznych skierowane były do nauczycieli oraz rodziców młodzieży szkolnej. Dzięki temu uczestnicy spotkań mogli zobaczyć jak wyglądają narkotyki oraz urządzenia do ich zażywania i przechowywania. Ponadto mogli uzyskać informacje jakie konsekwencje prawne grożą za posiadanie narkotyków oraz gdzie szukać pomocy w przypadku uzależnień.

Jednym z działania realizowanych w ramach kampanii są również warsztaty z młodzieżą i dziećmi w ramach akcji "Kręci mnie sport! Nie używki!" Policjanci realizują spotkania w częstochowskiej stadninie koni "Lambada", gdzie uczestnicy nie tylko poznają pracę policyjnych jeźdźców i uczestniczą w pokazie umiejętności policyjnych wierzchowców, ale przede wszystkim biorą udział w zawodach sportowych oraz konkursach wiedzy o bezpieczeństwie.

Kolejnym etapem kampanii będą warsztaty teatralne realizowane przy współpracy z Teatrem imienia Adama Mickiewicza w Częstochowie w okresie od 4. do 10. lipca 2022 roku. Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: kamil.sowinski@czestochowa.ka.policja.gov.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, numer telefonu, nazwę szkoły oraz dane kontaktowe opiekuna. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

  • policjanci przy radiowozie rozmawiają z 2 dziewczynami
  • na tle radiowozu młodzież przymierza sprzęt policyjny
  • grupa młodzieży szkolnej stoi przed policjantami na koniach
Powrót na górę strony