Wiadomości

Zaplanuj swoją przyszłość. Zostań jednym z nas.

Data publikacji 10.06.2022

Częstochowska policja bardzo często angażuje się w działania, mające na celu zachęcanie młodzieży do podjęcia służby w Policji. Wczoraj odbyła się już ostatnia w tym roku szkolnym edycja kampanii "Ciekawi świata, ciekawi przyszłości", realizowana przez częstochowski wydział prewencji wspólnie z Urzędem Miasta Częstochowy.

Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie od wielu lat realizowanych jest wiele przedsięwzięć informacyjnych, zachęcających do wstąpienia w szeregi Policji. Jednym z nich jest projekt "Ciekawi świata, ciekawi przyszłości" realizowany wspólnie z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy. Ma on na celu zachęcenie potencjalnych kandydatów z terenu miasta i powiatu częstochowskiego do podjęcia służby w Policji oraz zapoznanie ich ze specyfiką pracy policjanta. Wczoraj odbyła się już ostatnia w tym roku szkolnym edycja tej kampanii.
W trakcie spotkań z młodzieżą profilaktycy oraz policyjni jeźdźcy z częstochowskiej prewencji omawiali zasady doboru do służby w policji oraz przedstawiali realia i możliwości służby w naszej formacji. Uczestnicy mieli możliwość porównania swoich umiejętności z kryteriami wymaganymi podczas procedury rekrutacyjnej oraz poznali poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, począwszy od złożenia wniosku o przyjęcie do Policji, przejścia przez kolejne etapy rekrutacji, a kończąc na przedstawieniu poszczególnych szczebli kariery, możliwości awansu oraz poziomu zarobków mundurowych.

Adresatem przedsięwzięcia była młodzież uczęszczająca do szkół średnich, zwłaszcza klas maturalnych, która w najbliższym czasie będzie decydowała o swojej przyszłości zawodowej.

Sprawdź co trzeba zrobić, żeby zostać jednym z nas.

  • grupa młodzieży stoi przed policjantami siedzącymi na koniach służbowych na terenie stadniny
  • 2 uczennice pozują do zdjęcia ubrane w sprzęt policyjny, za nimi 4 policjantów na koniach - uśmiechają się do siebie
  • spotkanie młodzieży z policjantami w auli komendy. Uczniowie siedzą w ławkach
  • spotkanie młodzieży z policjantami w auli komendy. Uczniowie siedzą w ławkach
  • uczniowie w auli pozują do zdjęcia w grupie 6 osób
  • uczennica przymierza sprzęt policyjny w auli komendy podczas spotkania
Powrót na górę strony