Wiadomości

Częstochowska policja uczestniczyła w festynach rodzinnych

Data publikacji 08.06.2022

Policjanci z garnizonu częstochowskiego wykorzystują każdą okazję, by spotkać się z mieszkańcami i rozmawiać o bezpieczeństwie. Podczas festynów rodzinnych, na które zostali zaproszeni mundurowi, uczestnicy mogli nie tylko przyjrzeć się z bliska policyjnym radiowozom, ale również mogli podziwiać umiejętności policyjnych wierzchowców.

Częstochowska policja aktywnie uczestniczy w życiu społecznym placówek oświatowych. Oprócz codziennych prelekcji w szkołach i przedszkolach, stróże prawa chętnie uczestniczą również w festynach i piknikach rodzinnych. Podczas spotkań z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi policjanci przekazują uczestnikom podstawowe zasady bezpieczeństwa, prezentują sprzęt służbowy oraz zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji.

W ostatnich dniach policjanci z częstochowskiej drogówki oraz mundurowi z zespołu konnego uczestniczyli w imprezach plenerowych organizowanych przez Przedszkole Miejskie numer 23 imienia Jasia i Małgosi, Szkołę Podstawową numer 9 w Częstochowie, Szkołę Podstawową numer 2 w Częstochowie oraz redakcję „Zdrowa Częstochowa”. Każdy miał okazję usiąść w policyjnym radiowozie oraz na policyjnym jednośladzie. Nie zabrakło również pokazu umiejętności policyjnych wierzchowców, które jak zwykle cieszyły się ogromną popularnością i niosły radość najmłodszym.

 


 

  • mali chłopcy siedzą na motocyklach policyjnych podczas festynu organizowanego na terenie szkoły
  • policjanci z uczestnikami festynu pozują do wspólnego zdjęcia
  • mały chłopczyk w czapce policyjnej zakłada kajdanki policjantowi
  • policjanci na tle radiowozu noszą pudła - w środku są zabawki przeznaczone dla dzieci biorących udział w festynie
  • policjanci na koniach podczas pokazu umiejętności wierzchowców
  • tłum osób podczas festynu, w środku policjanci na koniach i policyjni motocykliści
Powrót na górę strony