Wiadomości

Policyjni motocykliści z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 31.05.2022

Policjanci z częstochowskiej drogówki dbają o bezpieczeństwo najmłodszych, wpajając im najważniejsze zasady bezpieczeństwa. W ubiegłym tygodniu dwiedzili przedszkolaków ze Mstowa, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze.

Służba pełniona w ruchu drogowym to nie tylko kontrole pojazdów i eliminowanie z ruchu piratów drogowych. Częstochowska drogówka bardzo często prowadzi również działania profilaktyczne, mające na celu podniesienie świadomości wszystkich użytkowników dróg o zagrożeniach, jakie mogą czyhać na nich podczas podróży. Mając na uwadze to, że dzieci to doskonali słuchacze, którzy bardzo szybko się uczą, sierżant sztabowy Marcin Knysak i sierżant sztabowy Mateusz Kyzioł postanowili porozmawiać z przedszkolakami ze Mstowa o bezpieczeństwie na drodze. Podczas spotkania stróże prawa poruszyli kwestię bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, jazdy na rowerze oraz używania elementów odblaskowych.

O tym, że wszystkie dzieci lubią policjantów nikogo nie trzeba przekonywać. Franek - jeden z przedszkolaków niestety nie mógł uczestniczyć w spotkaniu z policjantami i było mu bardzo przykro, że z powodu złego samopoczucia musiał zostać w tym dniu w domu. Policyjni motocykliści postanowili więc, że przeprowadzą z nim indywidualne spotkanie. Udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie ku ogromnemu zaskoczeniu i wielkiej radości Franka porozmawiali z nim o bezpieczeństwie. Ten dzień na długo pozostanie w jego pamięci.

 

  • policjanci w sali rozmawiają z przedszkolakami, które siedzą na dywanie
  • dwóch policjantów pozuje do zdjęcia z grupą przedszkolaków i opiekunem przed budynkiem przedszkola, w tle widać motocykl policyjny
  • chłopczyk siedzi na motocyklu policyjnym w czapce policyjnej, uśmiecha się. Za nim stoją policjanci z ruchu drogowego
Powrót na górę strony