Wiadomości

...bo mundurowych kręci sport, nie używki

Data publikacji 30.05.2022

W ramach II Olsztyńskiego Biegu Ekstremalnego „Jura Tor Tura”, mundurowi mieli okazję sprawdzić swoją kondycję w zorganizowanym specjalnie dla służb biegu pod nazwą „Kręci mnie sport, nie używki”. Inicjatorem biegu byli policjanci z częstochowskiej prewencji.

W ramach akcji „Nie biorę! Chcę żyć!” częstochowska prewencja zorganizowała bieg pod nazwą „Kręci mnie sport, nie używki”. Bieg odbył się w niedzielę w Olsztynie podczas Jura Tor Tura. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W cyklu biegów zorganizowanych przez miasto Olsztyn i Stowarzyszenie Sportowe Słońca Jury wzięło udział około 600 zawodników.

Reprezentanci częstochowskiego garnizonu ukończyli mundurowy bieg na 6 kilometrów z medalami na szyi. W kategorii kobiet zwyciężyła sierżant sztabowy Agnieszka Czyżewska z Komisariatu IV Policji w Częstochowie, a w kategorii mężczyzn srebrny medal trafił do młodszego aspiranta Karola Chereźniaka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Ponadto podczas wydarzenia policjant z prewencji, policjantka z zespołu kadr oraz policyjni jeźdźcy na koniach rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie i zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.

 

  • policjanci ubrani na sportowo z medalami na szyjach pozują do zdjęcia
  • przy dwóch policjantach na koniach stoi rodzic z dzieckiem, głaskają konia
  • nagrody i medale ufundowane w biegu Kręci Mnie Sport, nie Używki
  • nagrody i medale ufundowane w biegu Kręci Mnie Sport, nie Używki
  • podium ustawione na zewnątrz, na podium stoją zwycięzcy biegu
  • podium ustawione na zewnątrz, na podium stoją zwycięzcy biegu
Powrót na górę strony