Wiadomości

„Drogowskaz dla młodych” w Wyrazowie

Data publikacji 02.05.2022

W sobotę w Wyrazowie odbył się II etap kolejnej edycji „Drogowskazu dla Młodych”. Młodzi kierowcy doskonalili swoje umiejętności prowadzenia pojazdu pod okiem instruktorów doskonalenia techniki jazdy. Kolejny etap odbędzie się na tyskim torze wyścigowym.

„Drogowskaz dla młodych” to akcja częstochowskiej drogówki, Automobilklubu Jurajskiego, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Częstochowy, ratownictwa medycznego - Rescue Team, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Częstochowie i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie skierowana do młodych kierowców. W II etapie „rajdu”, w którym uczestniczyła młodzież ze szkół średnich młodzi kierowcy musieli pokonać tor przeszkód oraz wykonać zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Brali też udział w pozorowanym zdarzeniu drogowym z udziałem straży pożarnej.

W zmaganiach w Wyrazowie wzięło udział 20 uczniów, wyłonionych podczas eliminacji przeprowadzonych 25 kwietnia w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie.

Do kolejnego etapu, który odbędzie się na profesjonalnym torze wyścigowym w Tychach weźmie udział 10 zwycięzców II edycji:

Piotr Chaładaj

Adam Niepsuj

Sebastian Byczkowski

Kacper Olszewski

Andrzej Deska

Kamil Kowalkowski

Jakub Czaja

Adam Rutkowski

Marcin Mochol

Dawid Kukuła

Wymienieni uczniowie częstochowskich szkół średnich otrzymali nagrody i podziękowania od naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podkomisarza Grzegorza Wilczyńskiego, Burmistrz Blachowni – Sylwii Szymańskiej oraz prezesa Automobilklubu Jurajskiego – Romualda Nowakowskiego.

Dzięki udziałowi w tego typu przedsięwzięciach organizowanych przez częstochowską drogówkę, młodzi kierowcy są bardziej świadomi konsekwencji związanych z brawurową jazdą samochodem, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy samych bezpiecznych podróży.

  • policjant, pani burmistrz i prezes automobilklubu podczas zakończenia etapu i wręczania nagród
  • policjant, pani burmistrz i prezes automobilklubu podczas zakończenia etapu i wręczania nagród
  • samochód jedzie po drodze, na której ustawione są pachołki
  • uczniowie ubrani w mundury strażackie wyciągają kierowcę z samochodu w ramach ćwiczeń
  • uczniowie ubrani w mundury strażackie wyciągają kierowcę z samochodu w ramach ćwiczeń
  • strażacy stoją na placu, obok nich zgromadzona młodzież - omawiają konkurencję
  • uczeń układa mężczyznę w pozycji na boku podczas konkurencji z I pomocy
  • policjant, pani burmistrz i prezes automobilklubu podczas zakończenia etapu i wręczania nagród
  • plakat akcji z napisem II edycja akcji "Drogowskaz dla młodych", rajd o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie, pod spodem na tle narysowanej trasy i samochodów wyścigowych napisane jest: I etap KMP Częstochowa 25.04.2022r. godzina 9.00, II etap Tor Wyrazów 30.04.2022r. godzina 10.00, III etap Tychy tor Fiata. Na dole plakatu logo partnerów akcji: Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, Komenda Miejska Policji w Częstochowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Automobilklub Jurajski, Omega
Powrót na górę strony