Wiadomości

Pijana i głodna uderzyła Policjanta

Data publikacji 28.03.2022

Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali 44-letnią kierującą, która w niedzielny wieczór przyjechała zamówić posiłek do jednej z częstochowskich restauracji dla zmotoryzowanych. Jak się okazało, miała prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Kobieta w trakcie wykonywanych z nią czynności uderzyła Policjanta w twarz.

W niedzielę wieczorem częstochowscy policjanci zostali powiadomieni przez świadka, że nietrzeźwa kierująca przyjechała samochodem do sieciowej restauracji dla zmotoryzowanych. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, 44-latka przebywała w restauracji, gdzie oczekiwała na zamówiony posiłek. Mundurowi podjęli czynności względem kobiety, by sprawdzić jej stan trzeźwości. Okazało się, że częstochowianka miała prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta zirytowana tym, że została wobec niej podjęta interwencja, uderzyła w twarz jednego z będących na miejscu policjantów. Teraz odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale również za naruszenie nietykalności funkcjonariusza, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Pijany kierowca stwarza realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Dziękujemy świadkom za szybką reakcję. Taka właśnie wzorowa postawa wpisuje się w hasło kampanii "Nie reagujesz – akceptujesz". Reagujmy, kiedy widzimy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby nie dopuścić do tragedii, w której mogą ucierpieć niewinne osoby.


Kierowco, bądź świadomy konsekwencji prawnych:
• Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.
• W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia.
• Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
• Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

Powrót na górę strony