Wiadomości

Za włamania i rozbój trafił do aresztu

Data publikacji 03.01.2022

Kryminalni z Częstochowy zatrzymali 33-letniego mieszkańca Częstochowy, który tylko jednej nocy włamał się aż do 13 do lokali na terenie Częstochowy. Tydzień wcześniej był też sprawcą rozboju na Błesznie. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie...

W nocy z 28 na 29 grudnia 2021 roku doszło do szeregu włamań do lokali na terenie Częstochowy. Kryminalni skrupulatnie sprawdzali zgromadzone w sprawie informacje i analizowali każdy szczegół, mogący naprowadzić ich na sprawcę. Po dwóch dniach wnikliwej pracy zatrzymali oni 33-letniego mieszkańca Częstochowy. Był to znany częstochowskim stróżom prawa recydywista, który już wcześniej był karany i odsiadywał karę więzienia za podobne przestępstwa.

Policjanci ustalili również, że 18 grudnia 2021 roku ten sam mężczyzna, ze swoim wspólnikiem, napadł i okradł przechodnia w dzielnicy Błeszno w Częstochowie.

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec przestępcy tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu kolejne 3 miesiące 33-latek spędzi teraz w areszcie.

Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia, natomiast za rozbój do 12. W związku z tym, że mężczyzna dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, kara może zostać podwyższona o połowę.

Powrót na górę strony