Wiadomości

Mikołajki na niebiesko w Częstochowie i powiecie

Data publikacji 06.12.2021

Jak co roku policyjny Mikołaj odwiedził grzeczne dzieci i rozdawał prezenty. Podczas spotkania podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Amicus-Ludowa” i uczniowie Szkoły Podstawowej w Słowiku oprócz upominków otrzymali również odblaski i garść przydatnych informacji o tym jak być bezpiecznym i błyszczeć przykładem.

Policjanci z częstochowskiego Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzili dzisiaj uczniów szkoły w Słowiku, gdzie oprócz upominków współfinansowanych przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie dzieci otrzymały również odblaski oraz wysłuchały prelekcji na temat bezpiecznego zachowania na drodze w ramach akcji „Błyszczę przykładem”. Mundurowym towarzyszyły również policyjne wierzchowce, które jak zwykle wzbudziły wśród uczestników podziw swoimi umiejętnościami.

W sobotę natomiast policyjny Mikołaj z prewencji na czele z zastępcą Naczelnika asp. szt. Martą Kaczyńską obdarował prezentami podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Amicus-Ludowa”. Podczas spotkania nie zabrakło również informacji przekazanej przez stróżów prawa o tym, dlaczego niechroniony uczestnik ruchu drogowego musi zadbać o swoją widoczność i co zrobić, by uniknąć zagrożenia zarówno na drodze, jak i w kontaktach z obcymi czy podczas przebywania poza domem. Uczestnicy mieli okazję również poznać policyjnego czworonoga – Nagata, który chętnie chwalił się swoimi umiejętnościami i posłuszeństwem.

Wszystkim dzieciom życzymy, by Mikołaj przyniósł im wymarzone prezenty i wiele radosnych chwil.

  • zdjęcie grupowe policjantów w czapkach Mikołaja z dziećmi
  • zdjęcie grupowe policjantów w czapkach Mikołaja z dziećmi
  • policjanci na koniach służbowych prezentują umiejętności wierzchowców przyglądającej się im grupie dzieci
  • policjanci na koniach służbowych prezentują umiejętności wierzchowców przyglądającej się im grupie dzieci
  • policjantka w czapce Mikołaja rozdaje dzieciom prezenty przy radiowozie
  • policjanci w mikołajkowych czapkach pozują z prezentami do zdjęcia, obok nich siedzi policyjny owczarek niemiecki - Nagat
Powrót na górę strony