Wiadomości

Kolejna edycja akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" w Częstochowie

Data publikacji 03.12.2021

Coroczna akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. W dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach kontroli pojazdów.

W okresie jesiennym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne, prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. Między innymi pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.

Z uwagi na to, iż prawidłowe działanie świateł wymaga profesjonalnej oceny, w ramach kampanii odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, na których kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich pojazdach.

Inauguracja akcji w Częstochowie odbyła się dzisiaj. Każdy kierowca, który tego dnia przyjechał do stacji kontroli pojazdów mógł bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia swojego pojazdu. Kierowcy, którzy nie zdążyli dzisiaj sprawdzić stanu technicznego swojego pojazdu, będą mogli to zrobić w dniach: 23.10, 6 i 20.11 oraz 4.12.2021 roku w wybranych stacjach diagnostycznych na terenie Częstochowy:

  • przy ulicy Sikorskiego 82/89 (przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej) w godzinach 8.00 – 18.00,
  • alei Niepodległości 30 (Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne) w godzinach 8.00 – 13.00
  • przy ulicy Kisielewskiego (obok centrum handlowego M1) w godzinach 8.00 – 20.00
  • przy ulicy Drogowców 36 (za dawnym centrum handlowym Tesco przy DK-91).

Pełny wykaz stacji dostępny jest w załączniku poniżej lub na stronie internetowej policja.pl, dlakierowcow.policja.pl, na stronach jednostek terenowych Policji oraz na stronie yanosik.pl/dobre-swiatla.

  • samochód osobowy podczas sprawdzenia oświetlenia na stacji diagnostycznej
  • samochód osobowy podczas sprawdzenia oświetlenia na stacji diagnostycznej
  • samochód osobowy podczas sprawdzenia oświetlenia na stacji diagnostycznej
  • policjantka daje kierowcy opaskę odblaskową przez uchyloną szybę w samochodzie
  • dłoń, która trzyma w ręku ulotkę i odblaski promujące akcję
  • policjant patrzy na samochód, który wjechał do stacji diagnostycznej

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony