Wiadomości

Policjanci odzyskali skradzione rowery. Włamywacz recydywista trafił do aresztu.

Data publikacji 09.09.2021

Od czerwca na terenie Częstochowy dochodziło do licznych włamań do piwnic, skąd ginęły głównie rowery, narzędzia i inne wartościowe przedmioty. Policjanci z komisariatu III zatrzymali w sobotę 28-latka podejrzanego o dokonywanie tych przestępstw. W wyniku wnikliwej i skrupulatnej pracy kryminalnych udało się odzyskać większość skradzionego mienia. 28-letni częstochowianin, który już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

28-letni mieszkaniec Częstochowy od czerwca regularnie okradał mieszkańców miasta. Przestępca włamywał się do piwnic w budynkach wielorodzinnych, skąd zabierał rowery, walizki, narzędzia i inne wartościowe przedmioty lub kradł jednoślady pozostawione w korytarzach klatek schodowych. Policjanci z „trójki” namierzyli złodzieja 4 września po tym, jak dokonał kradzieży jednego z rowerów na Parkitce. Po nitce do kłębka dotarli również do paserów, którzy pomagali mu w zbyciu „lewego” towaru. Dzięki zaangażowaniu kryminalnych udało się odzyskać 9 rowerów, deskorolki elektryczne i sprzęt nagłaśniający.

Jak się okazało, 28-latek ma już na koncie liczne przestępstwa, za które wcześniej trafił do więzienia.

Rzetelna praca policjantów, którzy skrupulatnie badali pozostawione przez przestępcę ślady, pozwoliła przedstawić zatrzymanemu aż 7 zarzutów za kradzieże i włamania. Kryminalni jednak nie wykluczają, że zarzutów może być znacznie więcej. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ trafił przed oblicze sądu, a następnie do aresztu. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcy Częstochowy w wieku 22 i 43 lat, którzy pomagali mu w zbyciu kradzionych przedmiotów, również usłyszeli już zarzuty. Za paserstwo mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.

  • mężczyzna stoi w środku, po dwóch strona prowadzą go policjanci
  • zbliżenie na kajdanki założone na ręce trzymane z przodu u zatrzymanego mężczyzny
  • odzyskane rowery stoją oparte o ścianę
Powrót na górę strony