Wiadomości

Kradła katalizatory. Usłyszała już zarzuty

Data publikacji 07.09.2021

W ostatnim czasie nasiliły się kradzieże katalizatorów na terenie Częstochowy. Policjanci podczas codziennej służby weryfikują każdą zdobytą informację, by zatrzymać sprawców tego przestępczego procederu. Dzięki wnikliwej pracy mundurowych z „czwórki” w ubiegły piątek zatrzymana została 27-letnia mieszkanka Częstochowy. Mundurowi znaleźli przy niej narzędzia służące do kradzieży i wycięty katalizator. Kobieta usłyszała już zarzuty. Grozi jej do 5 lat więzienia. Policjanci są już na tropie drugiego ze sprawców, z którym współpracowała.

Na podstawie uzyskanych informacji, policjanci z Komisariatu IV Policji zatrzymali 27-letnią częstochowiankę, która wspólnie z inną osobą kradła katalizatory na terenie miasta. Do zatrzymania doszło 3 września br. na jednej z ulic w dzielnicy Zawodzie. Gdy policjanci podjechali w rejon ogródków działkowych zauważyli samochód marki Nissan, a przy nim 2 osoby – kobietę i mężczyznę. Na widok mundurowych mężczyzna uciekł, a kobieta wyrzuciła jakiś przedmiot w pobliskie zarośla. W wyniku przeszukania pojazdu, funkcjonariusze znaleźli narzędzia, którymi sprawcy posługiwali się podczas kradzieży katalizatorów, a w pobliskich krzakach znaleźli element układu wydechowego, którego pozbyła się 27-letnia kobieta.

Jak się okazało, kobieta w połowie sierpnia dokonała 2 kradzieży katalizatorów w dzielnicy Północ i już wcześniej była karana za podobne przestępstwa. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Usłyszała już zarzuty. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

 

 

 

  • zabezpieczone narzędzia, opony i katalizator rozłożone na podłodze
  • katalizator, obok narzędzia
  • zbliżenie na walizkę z narzędziami
Powrót na górę strony