Wiadomości

Nie strać z oczu swojej pociechy!

Data publikacji 06.09.2021

Ubiegła niedziela była pracowita dla policjantów z Częstochowy. Oprócz jasnogórskich dożynek mundurowi zabezpieczali także Festiwal Kolorów w Parku Lisiniec. W wydarzeniach uczestniczyło wiele rodzin z dziećmi, dlatego w tym dniu dzielnicowi z komisariatu I postanowili zatroszczyć się o najmłodszych, rozdając im jaskrawe czapeczki i opaski na rękę w ramach akcji „Mamo! Tato! Tutaj jestem”. Policjanci apelowali do opiekunów małych dzieci o zwiększenie uwagi i czujną obserwację swoich pociech w dużych skupiskach ludzi.

Częstochowska policja na co dzień dba o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu. W Ubiegłą niedzielę, podczas odbywających się na terenie naszego miasta wydarzeń, funkcjonariusze postanowili skupić swoją uwagę na najmłodszych. W ramach kampanii „Mamo! Tato! Tutaj jestem” policjanci przyglądali się małoletnim i ich opiekunom oraz rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie. Uświadamiali dzieci co zrobić w sytuacji zagubienia się oraz jak należy się zachowywać w kontaktach z nieznajomymi.

Policjanci apelowali również do opiekunów, którzy na ich widok mówili do swoich pociech „bądź grzeczny, bo zabierze cię policjant” lub „widzisz, pan policjant już po ciebie idzie”. Takie zachowanie jest nierozsądne, ponieważ w sytuacji, gdy dziecko znajdzie się w niebezpieczeństwie, będzie się bało poprosić o pomoc tych, którzy na co dzień pomagają i chronią. Nie wzbudzajmy w nich strachu przed mundurowymi. Może się zdarzyć, że to będą jedyne osoby w pobliżu, a mimo wszystko wystraszony maluch będzie bał się podejść. W rezultacie może dojść do nieszczęścia.

  • tłum ludzi przed przejściem dla pieszych, wyraźnie widać małego chłopca w jaskrawej czapce na głowie
  • policjant daje opaskę chłopcu, który siedzi w wózku dziecięcym
  • na pierwszym polanie dziecko w jaskrawej czapeczce na głowie
  • policjanci rozmawiają z chłopcem i jego opiekunkami
  • policjant rozmawia z chłopcem, który ma na głowie jaskrawą czapeczkę, obok stoi kobieta, która się uśmiecha
  • chłopiec w czapeczce, którą dostał od policjanta idzie w kierunku przejścia z kobietą, która porusza się o kulach
  • zbliżenie na dłonie dziecka, na nadgarstku ma założoną opaskę - widać napis i logo policja
  • w tłumie widać jak mężczyzna niesie na rękach dziecko w jaskrawej czapeczce na głowie
  • dziewczynka ubrana w jaskrawą czapeczkę podczas festiwalu kolorów
Powrót na górę strony