Wiadomości

Warsztaty teatralne w ramach kampanii „Nie Biorę! Chcę Żyć!”

Data publikacji 09.08.2021

Kampania przeciwdziałania narkomani „Nie Biorę! Chcę Żyć!” skierowana jest przede wszystkim do częstochowskiej młodzieży. W trakcie jej trwania funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie we współpracy z teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz UM Częstochowa i Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Częstochowie zorganizowali warsztaty teatralne dla młodzieży z częstochowskich szkół średnich. Uczniowie nie tylko będą mogli poszerzyć swoje umiejętności aktorskie, ale również poprzez sztukę zrozumieć problem uzależnień.

W ramach akcji do częstochowskich szkół została skierowana propozycja dla licealistów do udziału w specjalnie przygotowanych warsztatach teatralnych. Na którą odpowiedź dało aż kilkudziesięciu chętnych uczniów. Z uwagi na możliwości techniczne oraz sanitarne do samych warsztatów zakwalifikowano 25 osób.

Warsztaty rozpoczęły się w dniu 9 sierpnia 2021 roku, a podczas inauguracji w Teatrze imienia Adama Mickiewicza. Oprócz uczestników obecni była Naczelnik Wydziału Zdrowia - Grażyna Stramska-Świerczyńska i przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie - Edyta Kapelka.

Założeniem działań jest nie tylko aktywizacja młodych ludzi do poszerzenia swoich pasji aktorskich, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na problematykę uzależnień w szczególności uzależnień od narkotyków, która realizowana jest poprzez sztukę.

Młodzież pod okiem kadry teatralnej w trakcie warsztatów pozna tajniki powstawania spektakli oraz gry aktorskiej. Natomiast realizowane i ćwiczone sztuki teatralne bezpośrednio odnoszą się do problemów uzależnień. Uwieńczeniem warsztatów będzie stworzenie wspólnego spotu reklamowego dotyczącego przeciwdziałania uzależnieniom od narkotyków, który następnie będzie emitowany w lokalnych mediach i wykorzystywany przez policjantów i pedagogów do pracyz młodzieżą.

  • Policjanci prezentujący koszulkę z napisem "Nie biorę! Chcę Żyć!" w tle uczestnicy spotkania
  • Dwaj policjanci w mundurach oraz przedstawicielka urzędu miasta na sali prób aktorskich.
  • Uczennica w sali kostiumowej przymierza czapkę . W tle wieszaki z kostiumami teatralnymi.
  • Uczeń w sali kostiumowej przymierza czapke z piórkiem.
Powrót na górę strony