Wiadomości

Seniorze! Bezpiecznie przechowuj swoje pieniądze.

Data publikacji 15.06.2021

Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wspólnie z instytucjami zajmującymi się wypłacaniem świadczeń emerytalnych i rentowych rozpoczął kampanię "Senior@NET”. Działania podejmowane w ramach akcji mają zachęcić emerytów i rencistów do korzystania z usług bankowych przy otrzymywaniu i przechowywaniu środków pieniężnych, w celu zapobieżenia ich utracie w wyniku kradzieży czy oszustwa.

Częstochowska Policja wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Oddział Regionalny w Częstochowie są autorami kampanii "Senior@NET”, która skierowana jest do osób starszych zamieszkujących na terenie miasta i powiatu.

W ramach akcji zaplanowano liczne spotkania z seniorami, podczas których omawiane będą podstawowe zasady bezpieczeństwa w odniesieniu do oszustw dokonywanych na ich szkodę. Policjanci podczas prelekcji zapoznają seniorów z metodami działania przestępców i poinformują jak chronić swój majątek.

W ubiegłym tygodniu Naczelnik Wydziału Prewencji - nadkomisarz Artur Włodarski wraz ze swoim zastępcą - podinspektorem Rafałem Zemłą i profilaktykiem – młodszym aspirantem Kamilem Sowińskim przeprowadzili szkolenia dla seniorów z terenu gminy Janów i Mstów. Na spotkaniach obecny był również Wójt Gminy Janów - Edward Moskalik i Wójt Gminy Mstów - Tomasz Gęsiarz.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak nie dać się oszukać przestępcom, jak zabezpieczyć swoje oszczędności przed kradzieżą oraz jak założyć darmowe konto bankowe.

Po spotkaniu seniorzy otrzymali materiały promocyjne dotyczące akcji.

Zapraszamy wszystkie instytucje zainteresowane przeprowadzeniem prelekcji w ramach kampanii Senior@Net do wysyłania zgłoszeń na adres e-mail: profilaktyka@czestochowa.ka.policja.gov.pl.

  • uczestnicy spotkania siedzą na krzesłach podczas prelekcji
  • przedstawiciele policji i urzędów pozują do wspólnego zdjęcia
  • materiały promujące akcję leżą na blacie stolika w sali konferencyjnej, w tle ekran, na którym wyświetlana jest prezentacja
Powrót na górę strony