Wiadomości

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drodze.

Data publikacji 17.05.2021

W ubiegły weekend policjanci z Częstochowy zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich, mając 2 promile alkoholu w organizmie, spowodował wypadek w gminie Konopiska. W wyniku zdarzenia poważne obrażenia odniosła pasażerka busa. Dwóch innych pijanych kierowców zostało zatrzymanych na terenie gminy Rędziny. Mieli prawie 4,5 promila alkoholu w organizmie.

W ubiegłą sobotę na terenie gminy Konopiska doszło do groźnego wypadku drogowego. 27-letni kierujący mazdą na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z busem. Jak się okazało, zarówno kierowca jak i pasażer mazdy byli pijani. W organizmie kierowcy były aż 2 promile alkoholu. W wyniku zdarzenia poważne obrażenia odniosła pasażerka busa, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania wypadku, w którym inna osoba doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu na 3 miesiące trafił już do aresztu. W więzieniu może spędzić nawet 12 lat.

Pijani kierowcy stwarzają realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Nie bójmy się reagować, bo w grę wchodzi zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Dzięki reakcji świadków w piątek na terenie gminy Rędziny policjanci zatrzymali 2 nieodpowiedzialnych kierujących, którzy mieli prawie 4,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 45-letni kierowca citroena i 37-latek z toyoty muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet pozbawienie wolności.

Pamiętajmy, że czasami wystarczy jeden telefon, aby wyeliminować z ruchu pijanego kierowcę i nie dopuścić tym samym do tragedii, w której mogą ucierpieć niewinne osoby.

 

 

Powrót na górę strony