Wiadomości

Majówka w Częstochowie - podsumowanie policyjnych działań

Data publikacji 04.05.2021

W pierwszy majowy weekend na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 38 kolizji i 1 wypadku drogowego. Częstochowska drogówka zatrzymała 191 piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość - 6 z nich straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali również 13 osób, które wsiadły za kierownicę pojazdu znajdując się pod wpływem alkoholu.

W okresie od piątku do poniedziałku na drogach miasta i powiatu doszło do 38 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna. Do wypadku doszło w sobotę w Częstochowie przy ulicy Szajnowicza-Iwanowa. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 43-letnia kierująca mercedesem podczas manewru zawracania nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi bmw, w wyniku czego z obrażeniami trafiła do szpitala.

W weekend majowy częstochowska drogówka przeprowadziła 166 badań na zawartość alkoholu w organizmie kierowców, ujawniając 13 osób, kierujących pod jego wpływem. Ponadto mundurowi zatrzymali 40 dowodów rejestracyjnych w większości za zły stan techniczny pojazdów oraz ujawnili 327 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym.

W pierwszy weekend maja częstochowscy policjanci interweniowali względem 170 osób, które naruszyły obowiązek zakrywania nosa i ust. 162 z nich ukarano mandatami karnymi, 1 pouczono, a względem 7 skierowano wnioski o ukaranie do sądu.