Policjanci zabezpieczali wydarzenie sportowe - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Policjanci zabezpieczali wydarzenie sportowe

Data publikacji 23.04.2021

Policjanci z Częstochowy wsparci przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie i Oddziału Prewencji Policji w Katowicach dbali o spokój na terenie miasta podczas odbywającego się meczu pomiędzy drużynami RKS Raków i Śląsk Wrocław. Mimo, że rozgrywki odbywały się bez udziału kibiców mundurowi podejmowali interwencje przede wszystkim związane z nieprzestrzeganiem obowiązujących restrykcji.

Po raz pierwszy od 2019 roku drużyna z Częstochowy rozegrała mecz na swoim stadionie. Z uwagi na obostrzenia ukierunkowane na ograniczenie pandemii COVID-19 sportowa impreza odbywała się bez udziału kibiców. Niektórzy jednak postanowili wesprzeć swoją drużynę przed stadionem. Dodatkowo część migrujących nie korzystała z maseczek do zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych, jak również nie utrzymywała dystansu społecznego.

Policjanci widząc brak poszanowania elementarnych w obecnym czasie zasad współżycia społecznego podejmowali czynności służbowe wobec osób naruszających przepisy prawne. W trakcie zabezpieczenia tego meczu nie doszło do zakłóceń ładu i porządku publicznego. Stróże prawa wylegitymowali łącznie 134 osób, nałożyli 17 mandatów karnych, pouczyli 16 osób a wobec 2 osób zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu rejonowego.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców Częstochowy i kibiców, czuwali mundurowi z prewencji, drogówki oraz kryminalni, którzy byli obecni nie tylko w okolicy sportowego obiektu ale także na terenie miasta.

Pamiętajmy, że nadal wspólnie walczymy z pandemią COVID-19 i w trosce o bezpieczeństwo nasze i bliskich, wszyscy bez wyjątków, musimy przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

  • zdjęcie brami piłkarskiej w tle radiowozy
  • grupa policjantów przy murze obok mężczyzna w czapce z logo Rakowa
  • dwóch policjantów podejmuje czynności wobec trzech mężczyzn
  • trzech policjantów na chodniku obok policyjne psy
  • policjant w radiowozie z mężczyzną obok drugi policjant
  • policjant przy ulicy w tle radiowóz na sygnałach