Sprawca pożaru w kamienicy zatrzymany - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Sprawca pożaru w kamienicy zatrzymany

Data publikacji 30.03.2021

Zadymienie, do którego doszło w kamienicy przy ulicy Krakowskiej w Częstochowie, nie było przypadkowe. Czynności przeprowadzone przez kryminalnych z "czwórki" pozwoliły ustalić sprawcę, który celowo podpalił wersalkę stojącą w korytarzu. Teraz grozi mu za to kara do 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 12 marca 2021 roku. Policjanci z komisariatu IV otrzymali zgłoszenie o pożarze kamienicy w centrum Częstochowy. Nie bacząc na zagrożenie, ruszyli z pomocą, wchodząc do zadymionego pomieszczenia, aby ewakuować mieszkańców.

Gdy weszli do budynku, znaleźli źródło pożaru – paliły się ustawione w przejściu meble. Z uwagi na bardzo duże zadymienie, policjanci podjęli natychmiastową ewakuację mieszkańców. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Wykonane na miejscu czynności oraz dalsze czynności procesowe wskazywały, że do pożaru ktoś się przyczynił.

W ubiegły czwartek zarzut spowodowania zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób usłyszał 43-latek z Częstochowy. Śledczy ustalili, że mężczyzna celowo podpalił wersalkę, która znajdowała się w korytarzu na parterze. Nie potrafił wyjaśnić dlaczego to zrobił.

Jak się okazało, kilka lat temu na terenie Częstochowy seryjnie podpalał on pojemniki na śmieci. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu za to kara do 15 lat więzienia.