Areszt za kradzież elektronarzędzi ze sklepu. - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Areszt za kradzież elektronarzędzi ze sklepu.

Data publikacji 31.03.2021

Policjanci z jedynki zatrzymali na gorącym uczynku 45-latka, który 19 marca próbował włamać się do dwóch sklepów na terenie Częstochowy. Tydzień później ukradł elektronarzędzia w jednym z supermarketów. Decyzją sądu kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Częstochowie otrzymali informację o zniszczeniu witryny sklepowej i usiłowaniu włamania do dwóch sklepów w centrum miasta. Przeprowadzona analiza zgromadzonego materiału oraz czynności operacyjno-rozpoznawcze pozwoliły zatrzymać sprawcę jeszcze tego samego dnia. 45-latek znany był policjantom ze swojej przeszłości kryminalnej. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Tydzień później 45-latek został ujęty przez ochronę jednego ze sklepów zaraz po tym, jak ukradł elektronarzędzia za ponad tysiąc złotych.

Biorąc pod uwagę rażące naruszenie zasad porządku prawnego oraz zlekceważenie nałożonego wcześniej środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru, sąd zdecydował, że recydywista kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.