Nie nosisz? Oddaj potrzebującym - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Nie nosisz? Oddaj potrzebującym

Data publikacji 29.03.2021

Policjanci z częstochowskiej prewencji wsparli osoby bezdomne z częstochowskiej Fundacji Adullam. W zaledwie kilka dni odpowiedzieli na ogłoszenie, które ukazało się na portalu społecznościowym. Przeprowadzili błyskawiczną zbiórkę odzieży i przekazali ją podopiecznym placówki.

Częstochowska Fundacja Chrześcijańska Adullam zorganizowała zbiórkę odzieży "Nie wyrzucaj, oddaj!". Na odzew ze strony częstochowskich stróżów prawa nie trzeba było długo czekać. Mundurowi z Wydziału Prewencji w kilka dni zrobili w swoich szafach gruntowne porządki i zebrali kilka worków niezniszczonych ubrań. W ubiegłym tygodniu zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinspektor Rafał Zemła wraz z młodszym aspirantem Kamilem Sowińskim przekazali zebraną odzież osobom bezdomnym.

Zachęcamy do udziału w akcji. Każdy z nas może pomóc.

treśc ogłoszenia mówiąca o prowadzonej zbiórce odzieży przez fundacje Adullam

"Jako Fundacja, od 28 lat prowadzimy w Częstochowie działalność wspierającą osoby w kryzysie bezdomności. Wiele z działań pojawiło się praktycznie jednocześnie – jak prowadzenie hostelu, stołówki, magazynu odzieży czy świetlicy dla dzieci. Wynika z faktu, że najlepiej pomagać na wielu płaszczyznach.
Zapraszamy Was do włączenia się w część naszej pracy – w wyposażenie magazynu odzieży w niezbędne ubrania oraz buty. Zdecydowaną większość osób bezdomnych stanowią mężczyźni (my też głównie do nich kierujemy naszą ofertę pobytu w hostelu i schronisku), dlatego najbardziej zależy nam na ubraniach męskich.
Dlatego w pierwszej kolejności przyjmujemy ubrania męskie ( kurtki jesienne/zimowe, buty zimowe, bluzy i swetry, t-shirty, jeansy, spodnie dresowe, czapki, szaliki, rękawiczki, skarpety, nowa bielizna), taki sam asortyment przyjmujemy dla pań.
Z jedną ważną uwagą – prosimy o przekazywanie ubrań, które sami bylibyśmy w stanie założyć: wyprane (my nie mamy takiej możliwości, a często i nasi podopieczni), bez plam, dziur i śladów znacznego zużycia. Przekazane ubrania zyskają drugie życie, a osoby które będą je nosić powinny wyglądać schludnie.

Ubrania przyjmujemy w siedzibie naszej Fundacji przy ulicy Krakowskiej 34. Od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00, w soboty od 8.00 do 16.00.
Wszystkie ubrania przeglądamy
i przygotowujemy dla potrzebujących."
  • dwóch umundurowanych policjantów stoi obok radiowozu i grupy 3 podopiecznych placówki
  • umundurowani policjanci pakują do bagażnika zebraną odzież