Wiadomości

Był poszukiwany za rozbój, zatrzymali go kryminalni z Częstochowy.

Data publikacji 30.03.2021

Policjanci z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób zatrzymali w czwartek 22-letniego mieszkańca Częstochowy, który poszukiwany był przez częstochowski sąd. Mając 17 lat dokonał wspólnie z 3 kolegami kilku rozbojów. Po uprawomocnieniu się wyroku młody przestępca przez 2 lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie Częstochowy.

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2016 roku. Po godzinie 1.00 czterech młodych mężczyzn wyszło z jednego z lokali na Wałach Dwernickiego. Idąc alejami w kierunku ulicy Kopernika w ścisłym centrum dotkliwie pobili, a następnie okradli przypadkowo napotkanego mężczyznę. Z poważnymi obrażeniami twarzoczaszki trafił do szpitala. Do kolejnego rozboju doszło ulicę dalej. Trzeci miał miejsce w dzielnicy Trzech Wieszczów. Przestępcy zadawali ofiarom uderzenia rękoma po całym ciele, kopali i okradali. Ich łupem padły wtedy pieniądze, dokumenty i telefony komórkowe.

Wnikliwa praca operacyjno-rozpoznawcza kryminalnych z Komisariatu I Policji w Częstochowie pozwoliła postawić zarzuty 4 sprawcom. 3 z nich od razu po zdarzeniu trafiło do aresztu.

Jeden z nich w chwili popełnienia przestępstwa był nieletni. Po uprawomocnieniu się wyroku przez 2 lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

W ubiegłym tygodniu Policjanci z referatu poszukiwań zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie Częstochowy. Na widok nieumundurowanego patrolu schował się w łazience. Zgodnie z wyrokiem sądu, prawie 4 lata spędzi teraz w więzieniu.