Wiadomości

W czasie wolnym od służby zatrzymał przestępcę

Data publikacji 15.03.2021

Policjant z komisariatu III w Częstochowie zatrzymał na wolnym sprawcę kradzieży rozbójniczej. Gdy zauważył uciekającego złodzieja i biegnącą za nim pracownicę ochrony, zareagował błyskawicznie i zatrzymał przestępcę. Udowodnił tym samym, że dba o ład i porządek nie tylko wtedy, gdy ma na sobie mundur.

Na początku marca młodszy aspirat Sławomir Kula przejeżdżał swoim samochodem w pobliżu ulicy Wodzickiego w Częstochowie, gdy zauważył uciekającego mężczyznę i biegnącą za nim kobietę. Gdy przyjrzał się uważnie, dostrzegł, że mężczyzna trzyma w ręce butelkę z alkoholem, a kobieta ma na sobie bluzę z nazwą firmy ochroniarskiej. Natychmiast zareagował i podjechał do kobiety, potwierdzając swoje przypuszczenia. Jak się okazało, mężczyzna chwilę wcześniej w jednym ze sklepów skradł alkohol, a następnie zaatakował pracownika ochrony, który próbował go powstrzymać. Policjant zajechał uciekającemu drogę i legitymując się policyjną odznaką, zatrzymał przestępcę.
Okazało się, że to znany recydywista, który nie tylko w Częstochowie, ale i w Radomsku i Kostrzynie okradał supermarkety. Jego łupem padał przeważnie alkohol. Prokurator objął 39-latka policyjnym dozorem. Mężczyźnie grozi nawet 15 lat więzienia.

 

 

Powrót na górę strony