Liczyły się sekundy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Liczyły się sekundy

Data publikacji 16.02.2021

Służba w ogniwie patrolowo - interwencyjnym nie jest przewidywalna. Wychodząc na służbę nigdy nie wiadomo z jaką sytuacją przyjdzie nam się zmierzyć. Dlatego wkładając mundur, każdy musi być dobrze przygotowany do tego, by jak najlepiej chronić i pomagać innym.

W ubiegły czwartek patrol z szóstki został wezwany na interwencję, gdzie według zgłoszenia mężczyzna podjął próbę samobójczą. Po chwili byli już na miejscu. Mężczyzna był nieprzytomny po tym, jak połknął dużą ilość tabletek i popił je alkoholem. Gdy przestał oddychać, st. post. Damian Kasprzak i st. post. Mateusz Wojtyra bez chwili wahania przystąpili do resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Przed przyjazdem pogotowia, udało się przywrócić mężczyźnie funkcje życiowe. Niezwłocznie trafił do szpitala, gdzie zaopiekowali się nim lekarze.

Pamiętaj!

Bardzo często osoby planujące popełnić samobójstwo wcześniej dają sygnały ostrzegawcze. Nie ignorujmy cichego wołania o pomoc. Dajmy im odczuć, że w tej trudnej sytuacji nie są same. Bądźmy empatyczni. Szczera rozmowa i pomoc specjalisty może uratować takiej osobie życie.