Bal karnawałowy z częstochowską Policją - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Bal karnawałowy z częstochowską Policją

Data publikacji 12.02.2021

Policjanci z częstochowskiej prewencji odwiedzili wczoraj podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Częstochowie. Podczas zorganizowanego tam „Karnawału w oknie” dzieci miały okazję zobaczyć policyjne wierzchowce i otrzymały upominki.

W dalszym ciągu na terenie kraju występuje stan epidemii. To trudny czas dla każdego, a przede wszystkim dla podopiecznych placówki, którzy od kilku miesięcy nie uczęszczają do szkół i nie mogą spotkać się z bliskimi.

Dlatego częstochowska Policja robi wszystko, by umilić im ten czas. Wczoraj mundurowi z prewencji na czele z zastępcą naczelnika wydziału podinspektorem Rafałem Zemłą wzięli udział w nietypowym balu karnawałowym. Ze względów bezpieczeństwa, dzieci przebywały na balkonie, a przed budynkiem odbywał się pokaz umiejętności jeździeckich policyjnych wierzchowców i pokaz wozu strażackiego z podnośnikiem hydraulicznym. W to mroźne przedpołudnie do wspólnej zabawy zachęcał biskup Antoni Długosz.

Na zakończenie dzieci otrzymały od policjantów zestaw kolorowanek i gadżetów odblaskowych, bo ich radość i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

  • policjant stoi tyłem - widać napis Policja na jego kurtce, w tle 2 konie służbowe i dzieci na balkonie
  • policjant tyłem, widać napis Policja na kurtce, w tle biskup i strażak w koszu na wozie strażackim
  • policjant i strażak stoją obok siebie i patrzą na balkon, gdzie są dzieci i biskup z drugim strażakiem w koszu na pojeździe strażackim