Z 3 promilami i 23-tonowym ładunkiem - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Z 3 promilami i 23-tonowym ładunkiem

Data publikacji 18.12.2020

Policjanci, którzy na co noszą białe czapki, wyczuwają zagrożenie na drodze na odległość. Tak było i tym razem. Zatrzymany do kontroli kierowca iveco, który w naczepie przewoził 23 tony płyt wiórowych, miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne...

Podejrzenia częstochowskich policjantów wzbudził tor jazdy samochodu ciężarowego po al. Wojska Polskiego w Częstochowie. Gdy zatrzymali pojazd do kontroli byli już pewni, że mają do czynienia z pijanym kierowcą. Jak się okazało, nieodpowiedzialny 34-letni mieszkaniec Wielkopolski miał w wydychanym powietrzu 2,9 promila alkoholu. Mężczyzna już wcześniej był karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet kara więzienia.

Policjanci z częstochowskiej drogówki prowadzą liczne akcje profilaktyczne i kontrolne, by podnieść świadomość uczestników ruchu o zagrożeniach bezpieczeństwa na drodze, jakie stwarzają pijani kierowcy. Niestety, w dalszym ciągu liczba osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu, jest duża. Dlatego tak ważne jest, by każdy z nas reagował widząc, jak ktoś pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę.

Powiadom Policję, jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudzi twoje przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić o takim fakcie najbliższą jednostkę Policji, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa!