Wiadomości

Zakończenie kampanii "Bezpieczeństwo bez barier"

Data publikacji 07.12.2020

Kampania "Bezpieczeństwo bez barier" zrealizowana została przez częstochowski ruch drogowy i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Częstochowie przy współpracy z Fundacją Eltrox Razem Bezpieczniej. Jej celem było podniesienie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego i pokazanie, że droga jest miejscem dla każdego. W zeszły czwartek w auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się oficjalne zakończenie i podsumowanie akcji.

Głównym założeniem kampanii było zwrócenie uwagi społeczeństwa na bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnością – przede wszystkim na trudności w życiu codziennym, z którymi się borykają.

W ramach akcji przeprowadzono liczne prelekcje dla placówek oświatowych oraz działania na drodze, mające na celu pokazanie, że przestrzeń drogowa jest miejscem dla każdego uczestnika ruchu drogowego.

W ubiegły czwartek, w Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, odbyło się oficjalne zakończenie prowadzonej od 29 września kampanii. Komendant Miejski Policji w Częstochowie insp. Dariusz Atłasik podsumował działania prowadzone w ramach "Bezpieczeństwa bez barier" i podziękował osobom zaangażowanym w jego realizację.

W uroczystym zakończeniu kampanii uczestniczył również  podkom. Sebastian Tyras - szef częstochowskiej drogówki, mł. bryg. Tomasz Bąk - zastępca Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej w Częstochowie, Mirosław Anioł - Kierownik Biura Inżynierii Ruchu Urzędu Miasta w Częstochowie, Ilona Juszczyk z Polskiego Związku Niewidomych, Michał Adamus - Prezes Fundacji Eltrox Razem Bezpieczniej oraz aktorzy, dzięki którym powstał spot promujący akcję.

 

 

  • Komendant inspektor Dariusz Atłasik przemawia na auli
  • Komendant z naczelnikiem wręczają podziękowania Ilonie Juszczyk
  • Komendant i Naczelnik wręczają podziękowania kierowcy MPK

Film BEZPIECZENSTWO_BEZ_BARIER_FILM_EDUKACYJNY.mp4

Pobierz plik BEZPIECZENSTWO_BEZ_BARIER_FILM_EDUKACYJNY.mp4 (format mp4 - rozmiar 13.39 MB)

Pliki do pobrania