Wiadomości

Kryminalni walczą z nielegalnym hazardem

Data publikacji 18.08.2020

Nieumundurowani policjanci z Komendy Miejskiej w Częstochowie w jednym z salonów gier w Częstochowie zabezpieczyli nielegalne automaty i komputery do gier hazardowych. Maszyny wraz z dokumentacją przekazano do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą wysokie kary finansowe. Za organizowanie gier hazardowych, poza grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Operacyjni z wydziału kryminalnego ustalili, że w jednym z częstochowskich salonów gier mogą znajdować się nielegalne urządzenia do gier hazardowych. Ich przypuszczenia potwierdziły się po wejściu do środka. Stróże prawa zabezpieczyli 3 nielegalne automaty i 4 komputery, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.

Zgodnie z ustawą hazardową, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się zarówno właściciele automatów jak i właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

 

 

  • monitory stojące na blacie - wyświetlone na monitorach gry hazardowe
  • nielegalne automaty do gier hazardowych
  • nielegalne automaty do gier hazardowych
Powrót na górę strony