Wiadomości

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 06.09.2019

Przez cały tydzień częstochowscy policjanci biorą udział w działaniach "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach akcji reagują na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego w okolicach szkół i placówek oświatowych, sprawdzają oznakowania dróg w ich rejonie oraz podejmują działania informacyjne mające na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się najmłodszych.

Od 2 września br. droga do szkoły i z powrotem jest stałym elementem w życiu dziecka, aż do kolejnych wakacji. Zatem droga ta powinna być bezpieczna. O to dbają policjanci z częstochowskiej komendy. Najważnieszą częścią działań „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, bowiem zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.

Sierż.szt. Mariola Kowalczyk-Trąbska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie w minionym tygodniu spotykała się z pierwszoklasistami szkół podstawowych. W tym czasie odwiedziła szkoły w Kłomnicach oraz Witkowicach, Szkołę Podstawową nr 54 i nr 9 w Częstochowie. Podczas zajęć uczyła dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze i w podróży, przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po drodze oraz promowała noszenie odblasków.

Pamiętajmy, że rozmowa o obowiązujących przepisach nie jest zwykłą lekcją, lecz praktyczną nauką dobrych nawyków i umiejętności rozpoznawania zagrożeń.

  • policjantka stojąca na srodku klasy, uczniowie zwróceni przedem do tablicy siedzą w ławkach
  • grupa uczniów z policjantką przechodzą przez przejscie dla pieszych z sygnalizacją świetlną
  • grupa uczniów na boisku szkolnym w okręgu, po środku policjantka
Powrót na górę strony