Wiadomości

Dzielnicowi dbają o bezpieczeńśtwo działkowców

Data publikacji 04.09.2018

Dzielnicowi z komisariatu II w Częstochowie mł. asp. Damian Zieliński wraz z kierownikiem rewiru st. asp. Piotrem Madejczykiem uczestniczyli w obchodach Dnia Działkowca na terenie ogrodu Rodzinnych Ogródków Działkowych Wypalanki. Mundurowi przekazali najważniejsze informacje o właściwym zabezpieczeniu mienia przed kradzieżami. Zachęcali też do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas spotkania dzielnicowi podkreślili, że tylko wspólne działania funkcjonariuszy i działkowców są podstawą zapobiegania przestępczości na terenie ogrodów. Mundurowi radzili właścicielom altanek jak uchronić swój dobytek przed złodziejem i co robić, gdy już dojdzie do przestępstwa. Policjanci zachęcali też do zainstalowania w telefonie aplikacji „Moja Komenda”, która w łatwy sposób pozwala odnaleźć najbliższą jednostkę Policji i dzielnicowego. Tłumaczyli również, jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Oto kilka praktycznych wskazówek dla użytkowników działek i altanek:

  • Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pozostawione w otwartych altanach, domkach czy też na ławeczkach ogrodowych torebki i saszetki z dokumentami i pieniędzmi. Jest to łatwy łup dla złodziei, którzy bacznie obserwują ofiarę zajętą pracami porządkowymi.
  • Warto zwrócić uwagę na osoby obce, kręcące się wokół ogródków działkowych i obserwujące altany. O budzącym wątpliwości zachowaniu tych osób należy powiadomić swojego dzielnicowego.
  • Sprzęt elektroniczny i elektronarzędzia należy zabierać do domu lub dobrze je zabezpieczyć.
  • Warto starannie zabezpieczyć altanę, a w przypadku zaistnienia przestępstwa natychmiast powiadomić Policję.
  • Ujętego na gorącym uczynku sprawcę trzeba jak najszybciej przekazać policjantom. Należy też pamiętać, aby nie zacierać śladów, ustalić ewentualnych świadków, a wszelkie informacje przekazać Policji.
  • Dzielnicowi na Dniu Działkowca
  • Dzielnicowi na Dniu Działkowca
  • Dzielnicowi na Dniu Działkowca
Powrót na górę strony