Kolejny dzień wzmożonego ruchu pielgrzymkowego
Dzisiaj do Częstochowy weszły największe grupy pielgrzymów, w tym kolejna już pielgrzymka wojskowa oraz pielgrzymi z Warszawy. Policjanci częstochowskiej komendy pełnią służbę zabezpieczając wejścia pielgrzymek oraz ich bezpieczny powrót. Na siedmiu trasach wejść pielgrzymek, policjanci dbają o bezpieczeństwo pielgrzymów oraz regulują ruchem drogowym aby zapewnicć jak najmniejsze utrudnienia w ruchu drogowym.
Dzisiaj do Częstochowy weszły największe grupy pielgrzymów, w tym kolejna już pielgrzymka wojskowa oraz pielgrzymi z Warszawy. Policjanci częstochowskiej komendy pełnią służbę zabezpieczając wejścia pielgrzymek oraz ich bezpieczny powrót. Na siedmiu trasach wejść pielgrzymek, policjanci dbają o bezpieczeństwo pielgrzymów oraz regulują ruchem drogowym aby zapewnić jak najmniejsze utrudnienia w ruchu drogowym.
Ogółem w okresie od 13 do 15 sierpnia terminie do Częstochowy, na podstawie otrzymanych zgłoszeń przybędzie około 36 pielgrzymek, w których uczestniczyć będzie około 46 000 osób.
Jak co roku największe zagrożenia i utrudnienia wystąpią na trasach przejścia pieszych pielgrzymek przez teren miasta i powiatu. Policjanci zabezpieczając wejścia pielgrzymek na Jasną Górę, regulują ruchem drogowym tak aby odbywał się on płynnie i bez utrudnień. Policjanci są także przygotowani na podejmowanie prób minięcia wyznaczonych skrzyżowań i wejścia innymi trasami przez pielgrzymki, zwłaszcza te niezgłoszone.
14 sierpnia do Częstochowy wchodzą największe ilości pielgrzymów, w tym wielotysięczne pielgrzymki - wojskowa i warszawska.
15 sierpnia, po zakończonej mszy świętej, służba policjantów koncentrować się będzie na bezpiecznym i sprawnym rozjeździe pojazdów, autokarów z miasta. Na głównych ciągach komunikacyjnych policjanci regulować będą ruchem drogowym tak aby nie dochodziło do utrudnień w ruchu drogowym.
Zadania policjantów wiążą się zapewnieniem bezpiecznego przejścia pielgrzymów przez teren miasta do klasztoru na Jasnej Górze, utrzymanie płynności ruchu drogowego i drożności zwłaszcza tras tranzytowych, reagowanie na błędy i wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.