Wiadomości

Działania krajowe " NURD"

Data publikacji 14.01.2016

W dniu 14 stycznia 2016r na terenie całego kraju przeprowadzone zostały działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". W ich trakcie policjanci przyglądali się czy piesi użytkownicy dróg przestrzegają prawa. Jednak główna uwaga munurowych skierowana była na kierujących samochodami, którzy przejeżdżają przez przejścia dla pieszych. Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym i nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia 54 kierowców ukarano mandatami karnymi.

Policjanci z ruchu drogowego do godziny 22.00  sprawdzali  czy piesi przestrzegają przepisów związanych z korzystaniem przez nich z dróg. Szczególną jednak uwagę zwracali na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych. Podczas działań policjanci uświadamiali także pieszym, że mały element odblaskowy poprawia ich widoczność. Przypominamy, że głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez pieszych są: wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, wejście zza przeszkody, chodzenie nieprawidłową stroną oraz wejście lub wbiegnięcie na ulicę przy czerwonym świetle sygnalizatora.

W działaniach wczorajszych udział wzięło 32 policjantów oraz  strażnicy miejscy. Ujawnionio 54 wykroczenia popełnione przez kierowców, którzy  głównie  nieprawidłowo przejeżdżali  przez przejścia dla pieszych. Z kolei 84 pieszych ukarano mandatami za przechodzenie w miejscu niedozowolonym i  niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Wobec 20 pieszych  zastosowano środki prawne w postaci pouczeń. 



Powrót na górę strony