Wiadomości

Weekend pełen wypadków

Data publikacji 16.03.2015

Miniony weekend był wyjątkowo wypadkowy. Tylko w okresie od 13 do 15 marca doszło do 7 wypadków drogowych w których rannych zostało 6 osób a jedna zginęła. Aż pięć wypadków drogowych, to zdarzenia z udziałem pieszych użytkowników dróg. Policjanci apelują do kierowców, aby szczególnie uważali przy przejściach dla pieszych. Apel, Policja kieruje także do pieszych, aby właściwie ocenili sytuacje na drodze i nie wchodzili przed bezpośrednio jadący samochód, licząc na to, iż nagle się zatrzyma.

Najgorszym dniem minionego weekendu był piątek, 13 marca. W tym dniu doszło do czterech wypadków drogowych, w tym wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do wypadków  dochodziło już od rana, policjanci wyjeżdżali w tym dniu do skutków aż 30 kolizji drogowych.  Około godziny 6.00  na ulicy  Faradaya, kierujący samochodem m-ki Golf , 25-letni mężczyzna skręcając,  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu  i potrącił na wyznaczonym przejściu dla pieszych, 37-letnią kobietę.  Około godziny 18.20 na ulicy Ludowej w Częstochowie doszło do kolejnego wypadku drogowego, w którym  nieznany kierowca potrącił  na przejściu dla pieszych, 81-letnią kobietę.  Około godziny 21.00 na ulicy Wojska Polskiego w Częstochowie,  41-letni kierowca samochodu m-ki Citroen  wykonując manewr skrętu w lewo, najprawdopodobniej  nie ustąpił pierwszeństwa  przejazdu i zderzył się z autobusem, którym kierowała 33-letnia częstochowianka. W wyniku wypadku, kierujący citroenem poniósł śmierć na miejscu.
14 marca doszło do kolejnych wypadków drogowych, również na przejściach dla pieszych.  Tuż po godzinie 21.00 na ulicy Lwowskiej w Częstochowie, 46-letnia piesza została potrącona  na wyznaczonym przejściu dla pieszych przez  kierującą samochodem m-ki Mitsubishi, 26-letnią mieszkankę Wrocławia.  Zaraz potem doszło do kolejnego wypadku drogowego na ulicy Sobieskiego w Częstochowie, w którym  pijany pieszy wgiegł na przejście dla pieszych przy czerwonym świetle, gdzie został potrącony przez  samochód m-ki Suzuki, którym kierowała  42-letnia kobieta. 
Serię wypadków  zakończył wypadek w dniu 15 marca około godziny 14.50 w Częstochowie na ulicy Wały Dwernickiego, gdzie 39-letni obywatel Rumunii, kierując samochodem m-ki Renault Laguna  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu autobusowi. W wyniku tego zdarzenia,  75-letnia pasażerka pojazdu doznała  poważnych obrażeń ciała i pozostała na leczeniu w szpitalu.  

 

Powrót na górę strony