Osoby starsze

Tegoroczne Senioralia z częstochowską policją

Policjanci uczestniczyli w Senioraliach, odbywających się w ubiegły weekend w Częstochowie. Funkcjonariusze rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie, przekazując garść istotnych informacji na temat kampanii prowadzonych przez Policję.

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkomisarz Marta Kaczyńska wspólnie z profilaktykami z drogówki i prewencji uczestniczyła w imprezie zorganizowanej z myślą o seniorach. Podczas spotkania z mieszkańcami miasta, którzy zgromadzili się w hali sportowej, policjanci informowali ich o zagrożeniach, jakie mogą na nich czyhać zarówno w internecie, w domu, jak i poza domem. Seniorzy mogli dowiedzieć się jakimi metodami posługują się oszuści, co zrobić, by nie paść ofiarą złodzieja oraz jak żyć zdrowo i dzięki temu długo i szczęśliwie.
Policjantka z ruchu drogowego natomiast przestrzegała kierowców przed brawurą na drodze i przypominała pieszym jakich zasad należy przestrzegać na drodze, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.
Uczestnicy tegorocznych Senioraliów otrzymali również broszury i ulotki w ramach kampanii: "Senior@Net", "Twoje bezpieczne mieszkanie", „Bezpieczny Senior” i "Dzielnicowy bliżej spraw mieszkańca".

 

 

Powrót na górę strony