Osoby starsze

Świadomy Senior to Bezpieczny Senior

Policjanci z Częstochowy podczas spotkań z obywatelami dbają o ich bezpieczeństwo i pomagają rozwiązywać problemy. Często też uczestniczą w spotkaniach ze społecznością lokalną, informując o występujących w danym rejonie zagrożeniach oraz przekazując istotne informacje dotyczące ograniczenia przestępstw metodą oszustw pod legendą.

Bezpieczeństwo osób starszych jest jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez dzielnicowych oraz policjantów z Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie. Podejmują oni przedsięwzięcia oraz prowadzą liczne spotkania podczas, których udzielają konkretnych rad seniorom, jak być bezpiecznym w domu, jak poruszać się ulicami miasta, korzystać z komunikacji miejskiej, robić zakupy czy rozmawiać przez telefon. Przypomnają jak uniknąć utraty cennych przedmiotów oraz pieniędzy przytaczając różne zdarzenia z ich rejonów z udziałem seniorów oraz wskazują jak działa sprawca kradzieży, czy oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. W trakcie takich spotkań omawiają również działanie policyjnych aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”.

Takie spotkania odbyły się w nowo otwartym Domu Seniora w Przyrowie w którym uczestniczył dzielnicowy asp. Piotr Bladziak oraz Kierownik Ogniwa Prewencji asp. szt. Mariusz Miszczyk oraz w Parafii Kościoła Polskokatolickiego p.w. Matki Bożej Królowej Apostołów w Częstochowie z dzielnicowym mł.asp. Aleksandrem Zasadą. Aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców asp.szt. Marcin Machnik wziął udział także w audycji radiowej programu Radia Jasna Góra.

Seniorze uważaj!
Przez telefon każdy może podawać się za inną osobę! Masz wrażenie, że ktoś chce Cię oszukać? Zakończ połączenie i powiadom o tym policję. Pamiętaj! Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź zaciągnięcie kredytu.

Powrót na górę strony