Wiadomości

Pożegnanie ze służbą I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie

Data publikacji 23.02.2023

W dniu dzisiejszym I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Mariusz Strzelecki podziękował policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym za wspólną służbę. Po 27 latach nienagannej służby żegna się z mundurem. W uroczystej zbiórce wziął udział Komendant Miejski Policji w Częstochowie – mł. insp. Dariusz Kiedrzyn i jego zastępca mł. insp. Ewa Szataniak oraz kadra kierownicza i pracownicy cywilni.

Młodszy inspektor Mariusz Strzelecki służbę rozpoczął w 1996 roku w kompanii patrolowo-interwencyjnej wydziału prewencji. Od 1999 roku przez kolejne 4 lata zajmował się wykrywaniem przestępstw narkotykowych w Wydziale Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Od października 2003 roku pełnił służbę w sztabie policji – w zespole dyżurnych, a następnie awansował na specjalistę tego wydziału. Kolejny rok, od marca 2009 roku do marca 2010 roku piastował stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Od 2010 roku pełnił funkcję Zastępcy Dowódcy w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Częstochowie. W 2017 roku jego wrodzone zdolności przywódcze dostrzegli przełożeni i powierzyli mu kierowanie częstochowskim garnizonem na stanowisku zastępcy komendanta miejskiego. 2 lata później doczekał kolejnego awansu – został mianowany na I zastępcę szefa częstochowskiego garnizonu.

Przez te wszystkie lata poświęcenia i wzorowego wykonywania swoich obowiązków służbowych dał się poznać nie tylko jako dobry policjant, ale przede wszystkim jako dobry człowiek. Nie bał się podejmować trudnych decyzji i zawsze stawał murem za swoimi podwładnymi.

Panie Komendancie, za te wszystkie wspólnie spędzone lata dziękujemy… Teraz nadszedł czas na spełnianie marzeń i życie swoim rytmem.

Życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

  • wystawione na sztalugach upominki dla zastępcy - obraz i podziękowania w ramie
  • zastępca komendanta podczas przemówienia
  • na zdjęciu komendant miejski składa życzenia swojemu zastępcy
  • na zdjęciu zastępca trzyma w ręce obraz i uśmiecha się
  • na zdjęciu komendant miejski z zastępcami pozują przodem do fotografującego
  • zdjęcie grupowe uczestników uroczystości w auli
Powrót na górę strony