Wiadomości

Sprostowanie wypowiedzi w sprawie zaginięcia 40-letniego mężczyzny

Data publikacji 21.09.2022

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej w Częstochowie od lutego 2022 roku prowadzi poszukiwania za zaginionym 40-letnim Tomaszem Zychem. W sierpniu asp. Daniel Zych zastępujący rzecznika prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie w udzielonym dla TVP 3 Katowice wywiadzie wypowiedział sformułowanie, że zaginiony kilka razy przebywał poza granicami kraju. Poniżej zamieszczamy sprostowanie.

W dniu 20 sierpnia 2022 roku w TVP 3 Katowice wyemitowano odcinek serii "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie", w którym opisywano sprawę zaginięcia 40-letniego Tomasza Zycha.
W sprawie poszukiwawczej wykonano szereg czynności. Jednym z elementów prowadzenia tego rodzaju sprawy było sprawdzenie, czy zaginiony nie przebywa poza granicami kraju. Czynności te były powtarzane kilkukrotnie.
Podczas nagrania do sprawy Tomasza Zycha, aspirant Daniel Zych udzielający informacji z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie niefortunnie sformułował swoją wypowiedź mówiąc, że zaginiony „był już kilka razy za granicą”, mając na myśli podejmowane względem jego osoby czynności sprawdzające.
Niestety to niewłaściwe ujęcie zagadnienia nie zostało zauważone podczas montażu nagrania, wobec powyższego Komenda Miejska Policji w Częstochowie niniejszym pragnie sprostować udzieloną wypowiedź informując, że w toku sprawy poszukiwawczej nie potwierdzono, by zaginiony Tomasz Zych od momentu zaginięcia miał przebywać poza granicami Polski. Prośba o usunięcie nagrania z zasobów TVP 3 Katowice została już zgłoszona do redakcji „Ktokolwiek widział ktokolwiek wie”.
Kryminalni nie wykluczają żadnej z hipotez, w dalszym ciągu prowadzone są poszukiwania.
Apelujemy do osób, które w ostatnim czasie miały kontakt lub widziały Tomasza Zycha o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numer 997 lub 112.

 

Powrót na górę strony