Wiadomości

Pijana nauczycielka prowadziła zajęcia z dziećmi

Data publikacji 22.05.2009

Wczoraj, w jednej z miejscowości w gminie Rędziny, 46-letnia nauczycielka prowadziła zajęcia z dziećmi klasy II Szkoły Podstawowej. Była kompletnie pijana, miała 2.3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz za tego rodzaju " opiekę" grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, w jednej z miejscowości w gminie Rędziny 46-letnia  nauczycielka prowadziła zajęcia z dziećmi klasy II Szkoły Podstawowej. Była kompletnie  pijana, miała 2.3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz za  tego rodzaju  " opiekę"   grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 10. 30, do Komisariatu Policji w Kłomnicach zadzwoniła anonimowa osoba, która stwierdziła, iż  na placu szkolnym Szkoły Podstawowej, bawią  się dzieci pozostające pod opieką, najprawdopodobniej pijanej nauczycielki. Pijana kobieta miała nie zwracać żadnej uwagi na  biegające po placu dzieci. Funkcjonariusze  po przybyciu  do szkoły potwierdzili przekazaną informację. 46-letnia kobieta była pijana, miała przy pierwszym  badaniu prawie 1.9 promila a przy drugim już 2.3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim stanie  " opiekowała " się dziećmi.
Nauczycielka teraz  musi się liczyć z odpowiedzialnością karną za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Za ten czyn grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony